BONUS Ubezpieczenia - o naszej działalności

dots

Transakcja zakupu wynika z obranej w 2013 r., konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju Unilink, w oparciu o ścieżkę akwizycji. To pierwszy zakup w tym roku, ale akwizycja na Śląsku nie jest dla Unilink debiutem. Od 2017 r. częścią Grupy Unilink jest spółka Insurance Service, z siecią agencyjną silnie skoncentrowaną w obrębie woj. śląskiego i małopolskiego. Dzięki obu tym akwizycjom Grupa Unilink umocniła swoją pozycję biznesową na tym obszarze geograficznym. „Cieszymy się, że nasza Grupa się powiększa i że konsekwentnie realizujemy plan dojścia do 2 mld złotych przypisu w 2021 roku. Do akwizycji i integracji kupowanych agencji w struktury naszej Grupy jesteśmy świetnie przygotowani, dokonaliśmy niespełna 25 akwizycji. Jesteśmy w trakcie finalizacji kolejnych transakcji, które będziemy ogłaszać w najbliższych miesiącach. Mamy także wiele do zaoferowania Agentom jak i Towarzystwom Ubezpieczeń”- Igor Rusinowski, prezes Grupy Unilink.

Unilink S.A. jest prężnie rozwijającą się Multiagencją Ubezpieczeniową w Polsce o czym świadczą najwyższe miejsca w rankingach sprzedaży, liczne nagrody od czołowych firm ubezpieczeniowych, a także zeszłoroczna inwestycja funduszu Enterprise Investors, który jako inwestor mniejszościowy wspiera swoim wieloletnim doświadczeniem Grupę Unilink w dalszym rozwoju.

Multiagencja stawia na zaoferowanie agentom profesjonalnej obsługi przy jednoczesnym jak największym ułatwieniu pracy operacyjnej. Już teraz Unilink oferuje współpracującym agentom możliwość skorzystania z platformy do wysyłania wypowiedzeń, kalendarza odnowień czy wsparcia informatycznego w zakresie obsługi systemu, a także dedykowanego Call Center oraz wsparcia Dyrektorów Regionalnych w terenie – zarówno dedykowanych do produktów majątkowych jak i życiowych.

„Dla Agentów na pewno bardzo cenne jest także wsparcie ze strony naszego Departamentu Prawnego i Departamentu Marketingu. Coraz więcej Agentów decyduje się na zacieśnienie współpracy z nami w ramach Programu UniPartner, do którego należy już niespełna 230 Agencji w całej Polsce działających pod marką Unilink. Obecnie pracujemy nad kolejnymi przełomowymi narzędziami informatycznymi, które ułatwią pracę Agentom.” – dodaje prezes Igor Rusinowski.**

22 483 19 19

Grupa Unilink

dots

O Grupie Unilink:

Na rynku Unilink funkcjonuje nieprzerwanie od 17 lat, początkowo jako wiodący dystrybutor kredytów konsumpcyjnych, a od 9 lat koncentrujemy się na sprzedaży ubezpieczeń poprzez ogólnopolską sieć naszych Partnerów - Agentów Ubezpieczeniowych. Dziś, zaledwie po dziewięciu latach od rozpoczęcia działalności w obszarze ubezpieczeń możemy pochwalić się największą siecią agencyjną w Polsce oraz największym przypisem składki w Polsce. Unilink stawia na rozwój organiczny, ale jest także pionierem rozwoju przez akwizycje. W 2016 r. dokonaliśmy akwizycji multiagencji VOXEN, specjalizującej się w dystrybucji ubezpieczeń w kanale dealerskim. VOXEN świadczy usługi między innymi dla takich marek jak SUZUKI czy KIA. Kolejnym dużym przedsięwzięciem była akwizycja Agencji Insurance Service na początku 2017 r. Ponadto, dokonaliśmy szeregu akwizycji regionalnych multiagencji – w sumie niespełna 25 podmiotów. W efekcie powstała Grupa Unilink – silny i wiarygodny partner w ubezpieczeniach. W swojej ofercie posiadamy produkty aż 40 Towarzystw Ubezpieczeniowych, a współpracuje z nami już ponad 11.000 Agentów. Szczegółowe informacje dostępne na www.unilink.pl